Конкурс за доделу награде "Станка Ромац"

"Фондација Станка Ромац" објављује

ЈАВНИ КОНКУРС

за доделу награде "СТАНКА РОМАЦ"

за најбољу докторску тезу

из области Хумане молекуларне генeтике или Биомедицине,

урађене у институтима и универзитетима у Србији

и одбрањене у периоду од 01.08.2020. до 31.07.2021. године

Пријава треба да садржи:

- Личне податке подносиоца –

(адреса становања, електронска адреса, контакт телефон)

- Биографију и библиографију –

(са назначеним радовима објављеним на основу резултата докторске тезе)

- Докторску тезу –

Пријаве поднети електронским путем на е-мејл адресу:

fostar@bio.bg.ac.rs

до 05. септембра 2021. године

НАГРАДНИ ФОНД износи 120 000 динара

Резултат конкурса ће бити објављен на сајту Унверзитета у Београду-Биолошког факултета (http://www.bio.bg.ac.rs/) 20. септембра 2021. године.

Награда ће бити додељена 28. септембра 2021. године,

на прослави дана Биолошког факултета

Genomics of Rare Diseases

Drage kolege,

🧬Preko 300 miliona ljudi u svetu živi sa nekom od retkih bolesti. Do sada je otkriveno preko 6.000 različitih bolesti koje pripadaju ovoj grupi oboljenja. Ipak, procenjuje se da ih ima mnogo više. Budući da od ovih bolesti oboleva procentualno mali broj ljudi, da li ste se ikada zapitali kako se retke bolesti otkrivaju i proučavaju?

Na naše veliko zadovoljstvo, dr Maja Tarailo-Graovac je spremna da svoje znanje podeli sa nama kroz predavanje i radionicu pod nazivom „Genomics of Rare Diseases“!

📆 Kada? 24. juna od 19 časova

📍 Gde? Online, Zoom platforma

Vidimo se uskoro! 😊

Microbiome functionality as a signature of the environmental conditions

Drage kolege,

🦠 Da li ste nekada do sada imali prilike da čujete za mikrobiom čoveka? Da li znate šta on predstavlja? Kakvi se sve podaci mogu dobiti njegovom analizom?

🔎 Bez obzira na odgovore na ova pitanja, verujemo da će vas predavanje pod nazivom „Microbiome functionality as a signature of the environmental conditions“ sigurno zaintrigirati.

📅 Kada? 21. jun od 19 časova

📍 Gde? Online, Zoom platforma i YouTube kanal Studentske sekcije MolBios

Vidimo se uskoro! 😊

Dan DNK - 25. april 2021.

Srpsko društvo za molekularnu biologiju i Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo svakog 25. aprila zajedno obeležavaju Dan DNK. Ova manifestacija se organizuje širom sveta u čast godišnjice dva velika naučna dostignuća iz oblasti humane genetike. U 2021. godini navršava se 68 godina od otkrića strukture DNK i 20 godina od objavljivanja „draft“ sekvence čoveka u okviru projekta „Genom čoveka“.

Obaveštenje - otkazan CoMBoS 2020

24.2.2021.

Drage koleginice i kolege,

Obaveštavamo vas da je usled nepovolje situacije izazvane pandemijom SARS-CoV-2 virusa Drugi kongres molekularnih biologa Srbije otkazan.

Nadamo se da ćemo se videti u nekim boljnim okolnostima!

Simpozijum World CRISPR Day

Simpozijum World CRISPR Day će biti održan 20.oktobra 2020. Registracija je besplatna, a simpozijum će otvoriti ovogodišnja dobitnica Nobelove nagrade, prof. Jennifer Doudna.